Cellulit

Po co nam tkanka tłuszczowa?

Tkanka tłuszczowa to najgłębiej położona warstwa skóry. Jej rolą jest utrzymanie odpowiedniej temperatury organizmu i ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi, na które narażeni jesteśmy np. podczas upadku. Tłuszcz jest również magazynem energii, z którego nasz organizm korzysta w sytuacjach kryzysowych. Możemy to zaobserwować np. w przypadku intensywnego odchudzania. Kiedy jesteśmy na diecie i nie dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości substancji energetycznych, braki uzupełniane są właśnie z tkanki tłuszczowej, która zaczynamy tracić w szybkim tempie.

Jak powstaje cellulit?

Pojedyncze komórki tłuszczowe grupują się w tzw. zraziki, które oplata sieć nerwów, naczyń krwionośnych i włókien kolagenowych. Kiedy tłuszczu jest za dużo, zraziki powiększają się i uciskają otaczające struktury. Naczynia krwionośne nie spełniają swojej roli, co sprzyja powstawaniu obrzęków. Skóra jest gorzej odżywiona i dotleniona, przez co zaczyna obumierać. Naskórek staje się szorstki, uciskane nerwy powodują dolegliwości bólowe, a włókna kolagenowe ulegają włóknieniu. Ostatnią z faz zaawansowania cellulitu jest powstawanie twardych i bardzo bolesnych guzów zbudowanych z tłuszczu i martwych włókien kolagenowych. Jak temu zapobiec?

Rozwiązanie dla Ciebie!

Bio Kolagen™ Grafitowy wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i odbudowuje uszkodzone włókna kolagenowe, dzięki czemu ogranicza dalszy rozwój cellulitu. Przy regularnym stosowaniu możliwa jest również redukcja istniejących już zmian. Duże stężenie kolagenu pozwala niwelować obrzęki i zapobiegać włóknieniu kolagenu otaczającego grupy komórek tłuszczowych. Efekt?  Gładka, jędrna i elastyczna skóra!

 

Efekty zastosowania:

 • wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych – redukcja obrzęków i pajączków,
 • poprawa napięcia, elastyczności i jędrności skóry,
 • redukcja cellulitu – wygładzenie skóry,
 • redukcja wiotkości naskórka,
 • lepsze odżywienie i dotlenienie naskórka – rozjaśnienie, poprawa kolorytu i tonizacja skóry,
 • redukcja drobnych przebarwień i blizn,
 • głębokie nawilżenie skóry.

DLACZEGO BIO KOLAGEN™ JEST SKUTECZNIEJSZY NIŻ INNE PRODUKTY KOLAGENOWE NA RYNKU ?
W odróżnieniu od dostępnych na rynku preparatów kolagenowych, BIO KOLAGEN™ pakowany jest w szklanych słoikach, dzięki czemu jest bardziej gęsty i tym samym charakteryzuje się większą koncentracją biologicznie aktywnego kolagenu jednoczenie zachowując delikatną, jedwabiście miękką konsystencją. W preparacie BIO KOLAGEN™ stopień stężenia czystego, biologicznie aktywnego kolagenu sięga, aż 95%, co stawia nasz preparat na pierwszym miejscu wśród preparatów kolagenowych.  Dla Ciebie najważniejsze są doskonałe efekty, jakie możesz uzyskać dzięki zastosowaniu naszej kuracji kolagenowej oraz wyższa wydajność kosmetyku – sporo zaoszczędzisz! Zaufaj najlepszym – a Twoja skóra będzie taka jak nasz kolagen – miękka i gładka! Nasz BIO KOLAGEN™ jest najczystszym na świecie kosmetycznym preparatem kolagenowym!

Rady dla Ciebie – jak pielęgnować skórę w domu?

Aby w pełni wykorzystać zalety Bio Kolagenu, warto zastosować się do kilku pielęgnacyjnych wskazówek, które pozwolą jeszcze szybciej zredukować cellulit:

 • pamiętaj o ruchu – nawet 30 min. spaceru dziennie znacznie przyspieszy walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, dodatkowo przynajmniej raz w tygodniu wybierz się na basen,
 • wprowadź zdrowe nawyki żywieniowe – ogranicz tłuszcze i węglowodany, unikaj fast-foodów, słodyczy, alkoholu i nikotyny
 • jedz więcej warzyw i owoców,
 • pij dużo wody – min. 3 litry dziennie,
 • codziennie pod prysznicem wykonuj masaże specjalną rękawicą przy użyciu ciepłej i zimnej wody (naprzemiennie) – takie domowe spa wzmacnia układ krwionośny skóry.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz do naszego eksperta (i tu np. formularz do e-maila – mogę odpowiadać na pytania)! Wybierzemy odpowiedni preparat dla Ciebie oraz podpowiemy jak na co dzień pielęgnować skórę! Jesteśmy do Twojej dyspozycji całą dobę!