Gojenie się ran

Jak przebiega proces gojenia?

Nasza skóra składa się z 3 warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Naskórek posiada naturalne zdolności do regeneracji. Dolne warstwy komórek ulegają nieustannym podziałom, dzięki czemu proces odbudowy tej struktury przebiega bardzo szybko. Jeśli po zranieniu pojawia się krew, oznacza to, że uszkodzeniu uległa druga warstwa – skóra właściwa. Ona również może się zregenerować, ale wymaga to wytężonej pracy i dostępności materiału budulcowego, którym są głównie włókna kolagenowe. Jeśli zraniona skóra nie potrafi wytworzyć wystarczającej ilości kolagenu – po zranieniu pozostaje blizna.

Co wpływa na przebieg procesu gojenia?

- rozległość rany – do zagojenia większych ran potrzeba dużo więcej materiału budulcowego,
- stan skóry – osłabiona, wiotka, starsza skóra ma dużo mniejsze zdolności do wytwarzania kolagenu,
- obecność dodatkowych substancji wspomagających gojenie.

Nie chcesz mieć blizny? Mamy rozwiązanie dla Ciebie!

Bio Kolagen dostarcza skórze niezbędnego w procesie gojenia materiału budulcowego. Regularne stosowanie kosmetyku wspomaga naturalne procesy regeneracji i znacznie redukuje ryzyko powstania szpecących blizn. Rany goją się szybciej, dzięki czemu na miejscu urazu powstaje nowa, zdrowa skóra!

Dlaczego Bio Kolagen jest skuteczniejszy niż inne kremy? Zdradzimy Wam tajemnicę! Wszystko z powodu unikalnego źródła pozyskiwania. Kolagen rybi jest niemal identyczny z tym, który występuje w naszej skórze. Dzięki temu jest dużo bardziej efektywny niż wykorzystywany w innych preparatach kolagen syntetyczny lub bydlęcy.

Który kolagen wybrać?

                 Bio Kolagen™ Szary

         Bio Kolagen™ Grafitowy

Przyspieszanie gojenia i redukcja blizn na twarzy:
- po zranieniach, operacjach,
- po trądziku.

Przyspieszanie gojenia i redukcja blizn na ciele:
- po zranieniach, operacjach,
- po trądziku,
- redukcja świeżych i utrwalonych rozstępów.


Efekty zastosowania
:

 • przyspieszenie gojenia ran pourazowych i pooperacyjnych,
 • przyspieszenie gojenia skóry po wykwitach trądzikowych,
 • regeneracja skóry objętej rozstępami,
 • regeneracja skóry dojrzałej, wiotkiej i mało elastycznej,
 • głębokie nawilżenie skóry,
 • wygładzenie, rozjaśnienie i zmiękczenie naskórka,
 • redukcja blizn i rozstępów.

Rady dla Ciebie – jak pielęgnować skórę w domu?

Aby w pełni wykorzystać zalety Bio Kolagenu, warto zastosować się do kilku pielęgnacyjnych wskazówek, które znacznie przyspieszą procesy gojenia i regeneracji skóry:

 • jedź dużo warzyw i owoców – dostarczą one skórze witamin i mikroelementów niezbędnych dla prawidłowego przebiegu procesu gojenia,
 • pamiętaj o regularnych masażach – możesz je rozpocząć zaraz po zniknięciu strupka z rany,
 • pod prysznicem masuj skórę specjalną rękawicą używając naprzemiennie ciepłej i zimnej wody – przyspieszysz mikrokrążenie skórne,
 • nie wystawiaj świeżych ran na działanie promieni słonecznych – promieniowanie UV obciąża skórę, przez co znacznie opóźnia proces gojenia,
 • kosmetyki nakładaj miejscowo co najmniej kilka razy dziennie – im częściej smarujesz, tym więcej nowych sił dostarczasz osłabionej skórze.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz do naszego eksperta (i tu np. formularz do e-maila – mogę odpowiadać na pytania)! Wybierzemy odpowiedni preparat dla Ciebie oraz podpowiemy jak na co dzień pielęgnować skórę! Jesteśmy do Twojej dyspozycji całą dobę!