Przebarwienia

Skąd się biorą przebarwienia?

Za kolor skóry odpowiada melanina, barwnik produkowany w najgłębszych warstwach naskórka. Głównym zadaniem melaniny jest ochrona skóry przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Jeśli opalamy się przez dłuższy czas, skóra zwiększa produkcję barwnika, a naskórek staje się ciemniejszy – nazywamy to opalenizną. Duża ilość barwnika odbija szkodliwe promieniowanie, nie pozwalając mu przeniknąć głębiej – do podatnego na uszkodzenia DNA w komórkach. W ten sposób jesteśmy chronieni przed poparzeniami czy nawet nowotworami skóry.


Grafika – melanocyt produkujący melaninę


Bywa, że pod wpływem rożnych czynników wewnętrznych lub zewnętrznych proces produkcji barwnika nie przebiega prawidłowo. Jedne komórki wytwarzają mniej melaniny, inne więcej. Na powierzchni skóry obserwujemy to w postaci ciemniejszych plamek o różnej wielkości – przebarwień.


Przyczyny powstawania przebarwień

Wśród licznych czynników zakłócających przebieg procesu wytwarzania barwnika możemy wyróżnić:

- wahania poziomu hormonów – np. w ciąży i w okresie menopauzy,
- częste opalanie, również w solarium,
- starszy wiek – komórki nie pracują już tak wydajnie,
- niektóre choroby – np. grzybica czy choroby wątroby,
- stany zapalne skory – np. przebarwienia zapalne po trądziku,
- niektóre leki, szczególnie w połączeniu ze światłem słonecznym.


Rozwiązanie dla Ciebie!

Bio Kolagen™ Biały to doskonałe rozwiązanie w walce z przebarwieniami. Produkt oprócz kolagenu i elastyny zawiera również stężony kwas mlekowy – jedną z najskuteczniejszych substancji stosowanych w walce z przebarwieniami. Kwas mlekowy delikatnie złuszcza naskórek i reguluje proces wytwarzania melaniny. Co ważne – kwas mlekowy, jako jeden z niewielu kwasów kosmetycznych może być stosowany latem, bez ryzyka podrażnień skóry w wyniku wystawienia na działanie promieni słonecznych.

 
Dlaczego Bio Kolagen jest skuteczniejszy niż inne kremy? Zdradzimy Wam tajemnicę! Wszystko z powodu unikalnego źródła pozyskiwania. Kolagen rybi jest niemal identyczny z tym, który występuje w naszej skórze. Dzięki temu jest dużo bardziej efektywny niż wykorzystywany w innych preparatach kolagen syntetyczny lub bydlęcy.


Efekty zastosowania
:

 • redukcja przebarwień posłonecznych, hormonalnych, pozapalnych i związanych z wiekiem,
 • wyrównanie kolorytu skóry,
 • rozjaśnienie i odżywienie naskórka,
 • głębokie nawilżenie skóry,
 • poprawa elastyczności i sprężystości skóry,
 • redukcja zmarszczek i opóźnienie procesu starzenia się skóry,
 • poprawa owalu twarzy, wzrost gęstości skóry,
 • redukcja blizn,
 • zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego.


Rady dla Ciebie – jak pielęgnować skórę w domu?

Aby w pełni wykorzystać zalety Bio Kolagenu, warto zastosować się do kilku pielęgnacyjnych wskazówek, które znacznie przyspieszą walkę z przebarwieniami:

 • nie wystawiaj skóry na działanie promieni słonecznych - unikaj opalania na dworze i w solarium,
 • stosuj kremy ochronne z wysokim filtrem, najlepiej SPF 50 – nakładaj je przed każdym wyjściem z domu w słoneczny dzień,
 • o kremach z filtrem pamiętaj również podczas zimowych szaleństw na nartach, na dużej wysokości promieniowanie nawet w zimie jest intensywne, a śnieg dodatkowo je odbija,
 • unikaj niepotrzebnych kosmetyków i perfum podczas wakacyjnego plażowania – wiele składników aktywnych w połączeniu ze słońcem uczula i pozostawia nieładne przebarwienia.