Swędzenie okolic intymnych

Skąd te nieprzyjemne odczucia?

Pieczenie, swędzenie, szczypanie – to jedne z najpopularniejszych dolegliwości okolic intymnych. Nie wolno ich lekceważyć, ponieważ często są pierwszym sygnałem dużo poważniejszych problemów… Jakich? Przede wszystkim infekcji, które początkowo dotyczą wyłącznie skóry, ale zignorowane mogą być punktem wyjścia do zakażeń układu moczowego lub płciowego.


Uwaga na infekcje!

Okolice intymne to najrzadziej odsłaniana okolica naszego ciała. Wysoka temperatura, wilgoć, brak dostępu powietrza i bliskość potencjalnych źródeł bakterii (wydzieliny organizmu) sprzyja występowaniu infekcji. Problem dodatkowo nasila niewłaściwa pielęgnacja. Stosowanie środków myjących o zasadowym pH (takich jak mydło) dodatkowo osłabia naszą naturalną florę bakteryjną, przyczyniając się do zwiększenia podatności na zakażenia.


Nie lekceważ drobnych objawów!

Problemy okolic intymnych czasami mają również dość prozaiczne przyczyny. Zbyt ciasna bielizna, która powoduje otarcia naskórka, wzmożone pocenie (szczególnie latem) lub alergia na środki chemiczne – proszki do prania czy płyny do płukania odzieży… Niby nic, ale powoduje nieprzyjemne odczucia, a dodatkowo zwiększa podatność skóry na groźne dla zdrowia zakażenia.


Rozwiązanie dla Ciebie!

Bio Kolagen™ Intymny wzmacnia naturalne bariery ochronne organizmu, dzięki czemu eliminuje przykre objawy. Kwas mlekowy zawarty w preparacie delikatnie złuszcza martwy naskórek, a także pomaga utrzymać naturalne pH. Regularne stosowanie produktu regeneruje i głęboko nawilża naskórek zmniejszając dolegliwości takie jak świąd i pieczenie. Skóra jest mocniejsza, dzięki czemu słabiej reaguje na czynniki, które w normalnych warunkach wywołują podrażnienia.


Dlaczego Bio Kolagen™ jest skuteczniejszy niż inne kremy? Zdradzimy Wam tajemnicę! Wszystko z powodu unikalnego źródła pozyskiwania. Kolagen rybi jest niemal identyczny z tym, który występuje w naszej skórze. Dzięki temu jest dużo bardziej efektywny niż wykorzystywany w innych preparatach kolagen syntetyczny lub bydlęcy.


Efekty zastosowania
:

 • przywrócenie skórze niskiego pH – ograniczenie ryzyka infekcji,
 • wzrost odporności skóry,
 • zmniejszenie reaktywności i wrażliwości skóry,
 • wygładzenie, zmiękczenie i głębokie nawilżenie naskórka,
 • ograniczenie problemu z podrażnieniami po depilacji,
 • zmniejszenie nieprzyjemnych odczuć – swędzenia, szczypania i pieczenia,
 • doskonała ochrona również podczas menstruacji i antybiotykoterapii,
 • uczucie komfortu i ograniczenie kłopotliwego zapachu.


Rady dla Ciebie – jak pielęgnować skórę w domu?

Aby w pełni wykorzystać zalety Bio Kolagenu, warto zastosować się do kilku pielęgnacyjnych wskazówek, które znacznie poprawią kondycję skóry w okolicach intymnych:

 • w pielęgnacji stref intymnych nie używaj mydła – jego zasadowe pH naraża Cię na infekcje bakteryjne,
 • w miarę możliwości noś przewiewną bieliznę i odzież z naturalnych materiałów – wysoka temperatura sprzyja rozwojowi bakterii,
 • staraj się spać bez bielizny,
 • podczas menstruacji podmywaj się w miarę możliwości po każdej wizycie w toalecie, alternatywnie możesz stosować jednorazowe chusteczki do higieny intymnej,
 • nie przesadzaj z ilością stosowanych kosmetyków – okolice intymne mają swoją własną ochronną florę bakteryjną, która może zostać uszkodzona przez sztuczne, chemiczne preparaty,
 • pamiętaj o regularnych wizytach u ginekologa.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz do naszego eksperta (i tu np. formularz do e-maila – mogę odpowiadać na pytania)! Wybierzemy odpowiedni preparat dla Ciebie oraz podpowiemy jak na co dzień pielęgnować skórę! Jesteśmy do Twojej dyspozycji całą dobę!