Zmarszczki i utrata jędrności

Jak powstają zmarszczki?

Skóra składa się z trzech warstw:

 • naskórka,
 • skóry właściwej i
 • tkanki podskórnej.

schemat – budowa skóry (przyda się również do innych problemów)


Za co odpowiadają poszczególne warstwy? Naskórek to bariera, która chroni nas przed szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego oraz pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Tkanka podskórna z kolei zawiera tłuszcz, który utrzymuje temperaturę ciała i amortyzuje urazy. Za powstawanie zmarszczek odpowiedzialne są zmiany w strukturze środkowej warstwy - skory właściwej.


schemat ilustrujący powstawanie zmarszczek – na skórze i na murze jako lustracja do porównania – naszkicuję jak ma to wyglądać dla grafika


Skóra właściwa zbudowana jest z włókien kolagenowych i elastynowych. Główną funkcją kolagenu jest tworzenie rusztowania, na którym opiera się naskórek. Z kolei elastyna zapewnia nam wytrzymałość na rozciąganie – można to łatwo sprawdzić dotykając mocno palcem np. brzucha – powstaje mały dołek, który znika zaraz po zabraniu ręki. Gdyby nie elastyna, w naszej skórze zostałaby dziura.


Im jesteśmy starsi, tym mniejsza jest naturalna produkcja kolagenu i elastyny. Zniszczone włókna nie są podmieniane na nowe i w szkielecie budującym skórę pojawiają się ubytki. To tak jakbyśmy z grubego muru podkradali cegiełki. Jeśli zabierzemy zbyt dużo, mur w końcu się zapadnie. Tak właśnie powstają zmarszczki! Wraz z upływem czasu ubytki włókien są coraz większe i naskórek pozbawiony odpowiedniej podpory zapada się. Z zewnątrz obserwujemy to właśnie w postaci zmarszczek i bruzd.


Rozwiązanie dla Ciebie!

Bio Kolagen uzupełnia pojawiające się wraz z wiekiem niedobory naturalnego kolagenu. Pamiętacie nasz przykład z murem? Bio kolagen dostarcza skórze cegieł, które uzupełniają ubytki włókien i zmniejszają związane z nimi zmarszczki. Wzmocnione rusztowanie wypycha skórę od środka, co pozwala przywrócić gładkość i wysoką elastyczność naskórka. Dlaczego Bio Kolagen jest skuteczniejszy niż inne kremy? Zdradzimy Wam tajemnicę! Wszystko z powodu unikalnego źródła pozyskiwania. Kolagen rybi jest niemal identyczny z tym, który występuje w naszej skórze. Dzięki temu jest dużo bardziej efektywny niż wykorzystywany w innych preparatach kolagen syntetyczny lub bydlęcy.

 

Który kolagen wybrać?

        Bio Kolagen™ Biały

 Bio Kolagen™ Szary

    Bio Kolagen™ Grafitowy

dla kobiet w wieku 35-50 lat

dla kobiet w wieku 50-60 lat

dla kobiet w wieku powyżej 60 lat


Efekty zastosowania
:

 • redukcja utrwalonych zmarszczek strukturalnych i grawitacyjnych,
 • likwidacja drobnych nowopowstałych zmarszczek,
 • wzrost jędrności, elastyczności i gęstości skory,
 • poprawa owalu twarzy, redukcja wiotkiej skóry pod oczami i w okolicy żuchwy,
 • zmniejszenie widoczności przebarwień,
 • zabezpieczenie skóry przed dalszą utratą kolagenu – znaczne spowolnienie procesu starzenia,
 • poprawa nawilżenia i kolorytu,
 • lepsze zabezpieczenie skóry przed szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego.


Rady dla Ciebie – jak pielęgnować skórę w domu?

Aby w pełni wykorzystać zalety Bio Kolagenu, warto zastosować się do kilku pielęgnacyjnych wskazówek, które znacznie opóźnią procesy związane ze starzeniem się skóry:

 • do demakijażu używaj delikatnych mleczek i toników – preparaty z alkoholem sprzyjają powstawaniu zmarszczek,
 • nie wystawiaj skóry na działanie promieni słonecznych – stosuj kremy ochronne z wysokim filtrem,
 • wszystkie preparaty pielęgnacyjne zawsze delikatnie wmasuj w skórę – masaż przyspieszy regenerację, poprawi ukrwienie i odżywi tkanki,
 • jeśli Twoja skóra jest wiotka, używaj wyłącznie delikatnych peelingów enzymatycznych – ostre drobinki ścierające mogą ją podrażnić,
 • jedz dużo warzyw i owoców – witaminy i minerały pozwalają zachować młody wygląd skóry!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz do naszego eksperta (i tu np. formularz do e-maila – mogę odpowiadać na pytania)! Wybierzemy odpowiedni preparat dla Ciebie oraz podpowiemy jak na co dzień pielęgnować skórę! Jesteśmy do Twojej dyspozycji całą dobę!